ZMC - Zinek + hořčík + B6

Kód: 1144
890 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinek + hořčík + B6

- doplněk stravy

- 200 tablet - balení na cca 6,5 měsíců

- 200 g

Dávkování: 1 tableta denně 30-60 minut před spaním.

ZMC je doplněk stravy se zinkem, hořčíkem a vitaminem B6 v tabletách. ZMC může používat každý, ale byl speciálně vyvinut pro muže, protože složky ZMC přispívají k udržení normální hladiny testosteronu v krvi (zinek), normální syntéze bílkovin (hořčík) a snížení únavy (vitamin B6).

Bez přísad živočišného původu. Vhodné pro vegany

Vitamín B6, neboli pyridoxin, patří do skupiny vitamínů B, a v lidském těle slouží jako koenzym – látka pracující v souladu s enzymy. Hraje významnou roli při jejich činnosti, zejména při rozkladu a vstřebávání bílkovin, sacharidů a tuků z potravy. Je taktéž vhodnou prevencí proti nervovým onemocněním a zlepšuje depresivní stavy. Má výrazný vliv na kvalitu pokožky. Je důležitou součásti tvorby nových červených krvinek a tělních protilátek. Zvyšuje obranyschopnost organismu. Doporučená denní dávka se pohybuje kolem 1,1mg u dětí, 2,0mg u mužů a 1,6mg u žen. Zvýšenou potřebu vitaminu B6, a to až 2,2mg mají zpravidla těhotné a kojící ženy. Jeho vyšší potřeba se také prokázala u žen užívajících hormonální antikoncepci, u lidí léčených na tuberkulózu, sportovců a alkoholiků. V těle se neukládá a je vylučován močí. Zinek se však podílí na spoustě procesů v lidském těle a pomáhá. Pokud máte nedostatek zinku, mohou se objevit určité problémy. Pokud jeho příjem zvýšíte, může dojít k eliminaci těchto problémů.

Kvalita pleti

Na kvalitě pleti se podílí celá řada látek a minerálu, pokud tak máte problém s pletí a pokožkou, nelze jednoznačně říci, že je to způsobeno nedostatkem zinku. Jeho zvýšením však můžete ke zkvalitnění výrazně dopomoci. Stejně jako křemík i zinek pomáhá čistit pleť, hojí rány i popáleniny. Máte-li problémy s pomalým hojením, zvyšte příjem zinku. Nejen na kvalitě pleti, ale i vlasů se zinek podílí. Ne nadarmo obsahují některé šampony zvýšený obsah zinku – zvyšuje lesk, vyživuje je a zabraňuje řídnutí.

Proti neplodnosti

Pokud máte problémy s neplodností, jedním ze základních faktorů, které se budou zjišťovat, je příjem a obsah zinku ve vašem těle. Nachází se jednak ve spermatu, a to v poměrně velkém množství, zvýšení příjmu zinku se používá pro léčbu neplodnosti, a to mužské i ženské. Pro správný chod a vývoj pohlavních orgánů je totiž správná koncentrace zinku v těle nesmírně důležitá.

Charakteristika a vlastnosti vitamínu B6

Vitamin B6 je ve vodě rozpustný vitamin ze skupiny B, který se skládá ze tří chemicky podobných látek, kterými jsou pyridoxolpyridoxal pyridoxamin. V lidském těle slouží jako koenzym, což je látka, která pracuje společné s enzymy a podílí se na chemických reakcích v buňkách. Zastává důležitou roli při činnosti enzymů, které působí při rozkladu a vstřebávání živin z potravy a při přeměně glykogenu uloženého v játrech a ve svalech na energii. Pomáhá udržovat správnou hladinu hořčíku v krvi a tkáních a je součástí metabolismu cholesterolu, což pomáhá proti jeho hromadění v cévách a působí tak preventivně proti srdečním onemocněním.

Složení: citrát hořečnatý, oxid hořečnatý, plnidlo: mikrokrystalická celulóza; citrát zinečnatý, protihrudkující látky: oxid křemičitý, hořečnaté soli mastných kyselin; vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)

Dávkování: 1 tableta denně 30-60 minut před spaním.

Nutriční informace:

Denní dávka (1 tableta)

   

Zinek

12,5 mg 

(125% AR *)

Hořčík 

225 mg 

(60% AR *)

Vitamin B6  

5,25 mg

(375% AR *)

AR: Referenční příjem podle nařízení 1169/2011

 

Upozornění: Přečtěte si pozorně varování. Nepřekračujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí mladších tří let. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Fitvitaminy připomíná, že je důležité dodržovat zdravý životní styl a pestrou a vyváženou stravu. Uchovávejte na chladném a suchém místě. Po použití obal pečlivě uzavřete

Minimální trvanlivost do: Viz na obalu

Výrobce: Vitamin Center S.r.l. Via M. Serenari, 6/B 40013 Castel Maggiore (BO), Itálie

Dovozce: Mandy produkty s.r.o, Rybná 716/24, Praha 1- Staré město, Česká republika

www.fitvitaminy.cz Instagram: FitVitaminy Cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ZDRAVÍ
Hmotnost: 0.2 kg
Forma: tablety
Vegan: ano
Čistá hmotnost: 200 gr
Výrobce: Vitamin Center

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: