Detox Gold 2.0 - Podpora jater - Antioxidant Podpora jater - Antioxidant

Kód: 1040
1 430 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

-  doplněk stravy

144 gr, 120 tablet

Doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů, aminokyselin a kyseliny alfa lipoové v rostlinných kapslích. Vitamincompany vyvinula Detox Gold jako očistnou podporu pro tělo. Zejména extrakt z ostropestřce mariánského byl zvolen proto, že podporuje funkci jater, má antioxidační vlastnosti a tudíž chrání buňky před oxidačním stresem. Popsané blahodárné účinky jsou podporovány pampeliškovým extraktem, který zase přispívá k trávicí funkci a především podporuje čisticí funkce organismu. Detox Gold je doplněn o L-cystein HCl, L-methionin a kyselinu alfa lipoovou.

Bez složek živočišného původu. Vhodné pro vegany. 

Ostropestřec mariánský (lat. Silybum marianum), známý také jako stříbrný bodlák, strakáč, bílý trn, ostrolist, podstřel, volčec, kardus mariánský, kristova koruna je jednoletá až dvouletá rostlina dorůstající do výšky 60-150 cm. Svůj původ má v Středomoří a dozrává zejména v druhé polovině září. V léčitelství se používá především při onemocněních jater, ale stejně blahodárné účinky má také na žlučník. Za pozitivní účinky ostropestřce mariánského jsou zodpovědné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), které se souhrnně nazývají silymarin. Silymarin je přitom známý také jako silný antioxidant.

Kyselina alfa lipoová je v omezeném množství produkována v lidském organismu, nalezneme ji také v mateřském mléce. Řadí se mezi nejsilnější antioxidanty a pomáhá při prevenci i léčbě celé řady onemocnění. Proto je vhodné zvýšit příjem této látky některými bylinami, potravinami či doplňky stravy. Kyselina alfa lipoová působí v organismu při nejrůznějších procesech, které podporují povzbuzování energie. Z hlediska stavby a účinků má charakter růstových faktorů, výrazně se také podílí na dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové. význam pro zdraví zhledem k tomu, že se kyselina alfa lipoová v organismu sice vytváří sama, ale jen v malém množství, je vhodné tuto látku dodat a využít tak plně jejích pozitivních schopností.

Účinky kyseliny alfa lipoové: Kromě základní funkce, tj. podpory povzbuzování energie, pomáhá kyselina alfa lipoová v celé řadě směrů. Řadí se mezi nejsilnější a nejúčinnější antioxidanty vůbec. Působí tak proti volným radikálům, které mohou vést k výskytu řady závažných onemocnění. Vzhledem k tomu, že se volné radikály ve větší míře vytvářejí při sportování a extrémních fyzických výkonech, doporučuje se příjem této kyseliny zejména sportovcům. Kyselina alfa lipoová však nepůsobí jako antioxidant samostatně, nýbrž se podílí na spolupůsobení s dalšími antioxidanty. Na jednu stranu je chrání, na druhou stranu pak od nich přebírá radikály a umocňuje jejich likvidaci. Kyselina alfa lipoová je důležitou látkou pro osoby, které trpí cukrovou. Pomáhá totiž stabilizovat hladinu krevního cukru, kterou dokáže dokonce snižovat. Kromě přímé léčby diabetu pomáhá i preventivně. Osoby, jejichž příbuzní v rodině trpí cukrovkou, by se měly na zvýšení příjmu této kyseliny blíže zaměřit. Další důležitou funkcí kyseliny alfa lipoové je ochrana a regenerace jater. Z toho důvodu se používá při léčbě celé řady jaterních onemocnění, např. při cirhóze. Ke zvýšenému příjmu kyseliny se však přistupuje i v případě poškození jater vlivem otravy houbami. Ačkoliv má kyselina alfa lipoová velký význam především z hlediska antioxidačních účinků a léčby diabetu a jaterních onemocnění, vykazuje také další pozitivní účinky. Používá se např. po léčbě ozařováním či při onemocněních nervové soustavy.

Složení: plnidla: celulóza, fosforečnan vápenatý; kyselina lipoová, S-adenosylmethionin tosylát disulfát (SAME), cholin bitartrát, kyanokobalamin (vitamín B12), suchý výtažek z plodu ostropestřce mariánského (Silybum marianum (L.) Gaertn.) tit. 80% silymarinu, inositol, taurin, betain, suchý výtažek z pampelišky (Taraxacum officinale (L.) Weber ex F.H.Wigg.) kořen, suchý výtažek ze stélky chaluhy (Fucus vesiculosus L.) tit. 0,1%  jódu, suchý výtažek z listu břízy (Betula pendula Roth) tit. 2,5% hyperosidu, suchý výtažek z nadzemní části přesličky (Equisetum arvense L.) tit. 10% oxidu křemičitého, suchý výtažek z listu artyčoku (Cynara scolymus L.) tit. 2,5%  cynarinu, suchý výtažek z listu zeleného čaje (Camellia sinensis (L.) Kuntze), protihrudkující přípravky: oxid křemičitý, hořečnaté soli mastných kyselin; L-glutathion redukovaný, pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), suchý výtažek z plodu černého pepře (Piper nigrum L.) tit. 95% piperinu, oxid zinečnatý, L-methylfolát vápenatý (kyselina listová)

Dávkování: užívat 3 tablety denně s vodou nebo jiným nápojem dle vašeho výběru.

Nutriční informace – v denní dávce (3 tablety):
SAME 240 mg, kyselina alfa-lipoová 300 mg, N-acetylcystein 300 mg, inositol 150 mg, betain 150 mg, taurin 150 mg, extrakt z pampelišky,150 mg extraktu z ostropestřce 187,5 mg, z toho silymarin 150 mg, extrakt z hnědé řasy fucus 150 mg, z toho jód 150 mcg (100% AR *), bříza extrakt 150 mg, z toho hyperosid 3,75 mg, extrakt přesličky 150 mg, z toho oxid křemičitý 15 mg, extrakt z artyčoku 150 mg,z toho cynarin 3,75 mg, extrakt z zeleného čaje 150 mg, cholin 90 mg, vitamin B6 10 mg (714% AR *), zinek 12 mg (120% AR *), kyselina listová 300 mcg (150% AR *), vitamin B12 150 mcg (6000% AR *), L-glutathion 45 mg, piperin 15 mg

Upozornění:Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.Pokud máte poruchu srážlivosti krve, užíváte antikoagulanty či trpíte jinými zdravotními problémy, konzultujte užívaní přípravku s vaším lékařem. Totéž platí i v období těhotenství a po dobu kojení.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výrobek je určen pouze pro dospělé. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Důležitá je pestrá a vyvážená strava a zdravý životní styl. Uchovávejte mimo dosah dětí a nepodávejte dětem do tří let. Pro použití přípravku je vhodné poradit se s lékařem. Ve vzácných případech může kyselina lipoová způsobit hypoglykemii. Skladujte na chladném a suchém místě, mimo zdroje tepla. Fitvitaminy připomíná důležitost zdravého životního stylu a pestré a vyvážené stravy.

Minimální trvanlivost do: Viz na obalu

Výrobce:  Vitamin Center S.r.l. Via M. Serenari, 6/B 40013 Castel Maggiore (BO), Itálie

Distributor: Mandy produkty s.r.o, Rybná 716/24, Praha 1- Staré město, Česká republika

www.fitvitaminy.cz Instagram: FitVitaminy Cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KRÁSA A WELLNESS
Hmotnost: 0.2 kg
Čistá hmotnost: 144 g
Forma: tablety
Vegan: ano
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 10.1.2023
Jsem spokojená, budu opakovaně kupovat, doporučuji .
5
S Avatar autora | 14.11.2022
Používám dlouhodobě úžasný produkt na vyčištění organizmu, zlepšuje kvalitu pleti a celkově se po jeho užívání cítím lépe

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: